Rady a tipy

Rady a tipy

Využijte naších tipů, které Vám poradí při výběru (vybavení, sportu, aktivity).

<<< více zde >>>

ČFbU spustila kampaň za zlepšení chování rodičů   >>>

Metodika florbalu - PROČ DĚTI HRAJÍ VE TŘECH?   >>>

Rady pro zlepšení hry   >>>

Výběr pingpongového stolu   >>>

Jakou zvolit raketu?   >>>

Jaké vybrat míčky?   >>>

Víte, že je stolní tenis olympijský sport?   >>>

Zajímavosti stolního tenisu   >>>

Trocha psychologie nikoho nezabije aneb…   >>>

V čem spočívá úspěch Rebelů?   >>>

Naši partneři

Česká florbalová unie Realstick floorball Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj ČUS Sportuj s námi Opava City Česká asociace stolního tenisu MŠMT
Mapa míst našich aktivit

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Mišičkova zlatá na World Championship v USA

Ve Spojených státech amerických se na přelomu roku uskutečnil světový šampionát World Pickleball Championship 2019. Pozvání na tento sportovní svátek na základě loňských medailových umístění ve Skotsku, Německu, Japonsku a dalších turnajích obdržela Lenka Mišičková reprezentující opavský FIT Sports Club.

Českou republiku mimo opavské hráčky na světovém šampionátu reprezentovali Martina Frantová a Čechoameričané a vítězové US Open Rostislav a William Sobkovi. Lenka Mišičková nastoupila do kategorie Ladies Singles, která byla na programu poslední den turnaje. Od prvních míčků ukazovala česká hráčka dobrou formu a postoupila až do závěrečného finále. Zde se střetla s Brazilkou Alex Camara, která byla velmi kvalitní soupeřkou, což potvrzovala hned od začátku, kdy si získala slibný náskok a první set vyhrála v poměru 11:3. Mišičková hrála velmi nervózně a nemohla se od úvodu dostat do tempa. Druhé dějství však přineslo zásadní obrat, opavská naděje začínala servisem a pomalu získávala jeden bod za druhým, což ve výsledku znamenalo stejné skóre, ale tentokrát ve prospěch české hráčky. V posledním třetím setu již bylo vidět, že Češka už je na koni, zápas si nehodlá zdramatizovat a kuriózně i poslední sadu získala ve svůj prospěch v poměru 11:3. Celé utkání tak skončilo 3:11. 11:3, 11:3, tedy 2:1 a zlato ze světového šampionátu putuje do České republiky. Poděkování patří nejen celé rodině, která po celé období tvořila skvělé zázemí, ale především za pozvání na šampionát Janu Davidovi z Pickleball Global a Statutárnímu městu Opava za podporu.

14.01.2020