Rady a tipy

Rady a tipy

Využijte naších tipů, které Vám poradí při výběru (vybavení, sportu, aktivity).

<<< více zde >>>

ČFbU spustila kampaň za zlepšení chování rodičů   >>>

Metodika florbalu - PROČ DĚTI HRAJÍ VE TŘECH?   >>>

Rady pro zlepšení hry   >>>

Výběr pingpongového stolu   >>>

Jakou zvolit raketu?   >>>

Jaké vybrat míčky?   >>>

Víte, že je stolní tenis olympijský sport?   >>>

Zajímavosti stolního tenisu   >>>

Trocha psychologie nikoho nezabije aneb…   >>>

V čem spočívá úspěch Rebelů?   >>>

Naši partneři

Česká florbalová unie Realstick floorball Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj ČUS Sportuj s námi Opava City Česká asociace stolního tenisu MŠMT
Mapa míst našich aktivit

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Jakou zvolit raketu?

V prvé řadě budete potřebovat svou vlastní pálku. Samozřejmě, že si můžete ji půjčit od někoho jiného, ale je lepší mít vlastní ping-pongovou pálku. Raketa je tvořena z dřevěné čepele, která může být různé velikosti, tvaru a váhy, ale musí být plochá a tuhá. Na hlavní část pálky jsou použity buď sendvičovače pryže nebo kotouč plný pupínků kaučuku, které jsou nalepeny na stranách používaných k odpálení míčku. Tyto gumy jsou barevné – červené nebo černé, a barva na jedné straně musí být odlišná od barvy nadruhé straně (tj. jedna červená, jedna černá strana). Jestliže na jedné straně je ponechána bez gumy, nesmíte zasáhnout míč z této strany, ale pravidlo o barvách platí stejně. 

Normální pryž s pupínky kaučuku se skládá z jediné vrstvy non-lehčené pryže, s pupínky rovnoměrně rozprostřeny po jejím povrchu. A sendvičovače kaučuku jsou tvořeny vrstvou z lehčené pryže, na které leží další kotouč plný pupínků kaučuku vrcholu. K odlehčené pryži (nebo houbě) je přilepena čepel, kotouč plný pupínků s gumovou vrstvou se používá na udeření do míče. Pokud pupínky čouhají zevnitř ven, je to tzv. pimples-out (nebo jader-out) sendvičovač pryže. Pokud jsou pupínky nalepeny na houby, to je tzv. pimples-in sendvičovač pryže, reverzní guma, nebo hladká guma. 

Mezi nejčastější používané druhy kaučuku dnes patří hladké gumy, které obecně dávají nejvíce falše a rychlosti při zasažení míče. Nicméně, pimples-out sendvičovač kaučuku je stále používán některými hráči díky své dobré rychlosti a lepší kontrole pro zasahující proti otočení. Kotouč plný pupínků kaučuku je vzácnější kvůli menšímu počtu možností falše a rychlosti, ale je to možnost pro hráče, kteří preferují větší kontrolu (při klasickém kotouči pupínků pryže slouží na obou stranách kotouče, to se nazývá hardbat). 

09.08.2012