Rady a tipy

Rady a tipy

Využijte naších tipů, které Vám poradí při výběru (vybavení, sportu, aktivity).

<<< více zde >>>

ČFbU spustila kampaň za zlepšení chování rodičů   >>>

Metodika florbalu - PROČ DĚTI HRAJÍ VE TŘECH?   >>>

Rady pro zlepšení hry   >>>

Výběr pingpongového stolu   >>>

Jakou zvolit raketu?   >>>

Jaké vybrat míčky?   >>>

Víte, že je stolní tenis olympijský sport?   >>>

Zajímavosti stolního tenisu   >>>

Trocha psychologie nikoho nezabije aneb…   >>>

V čem spočívá úspěch Rebelů?   >>>

Naši partneři

Česká florbalová unie Realstick floorball Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj ČUS Sportuj s námi Opava City Česká asociace stolního tenisu MŠMT
Mapa míst našich aktivit

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Jaké vybrat míčky?

- 1. Velikost – Ping-pongové míčky lze zakoupit v mnoha sportovních prodejnách, ačkoliv většina klubů je nakupuje přímo od výrobců. V současné době se používají míčky o průměru 40 mm, takže buďte opatrní, abyste nehráli se starými, 38mm míčky, které vám možná ještě někde doma leží! – - 2. Materiál – Míče jsou většinou vyrobeny z celuloidu a jsou bílé nebo oranžové, pokud se používají v soutěžích. – - 3. Označení – většina výrobců značkuje své míče podle 3-hvězdičkového systému. - 0 a 1- hvězdičkové míčky jsou obvykle používány pro účely přípravy a rekreace, protože jsou levné a docela přijatelné pro tento typ hry. Jedná se o nejnižší kvalitu míčů, ale 0 star míčky od výrobců jako jsou Stiga, Double Happiness nebo Butterfly jsou v posledních letech opravdu překvapivě dobré. –

  • ** 2** -hvězdičkové míčky mají být kvalitnější než 0 a 1 hvězdičkové míčky, ale stále nejsou považovány za dostačující pro velké příležitosti. Ve skutečnosti jsou tyto míčky málokdy vidět. Co si vzpomínám, nikdy jsem neviděl více než pár takových míčků.
  • 3-hvězdičkové míčky jsou standardní míče pro soutěže, a jsou nejvíce kvalitní. Občas dostanete ne úplně kulatý 3-hvězdičkový míč, ale je to vzácné. Má téměř vždy dobrou kruhovitost a rovnováhu. Jsou trochu dražší než 0 nebo 1 hvězdičkové míčky, ale i když se to nezdá, vydrží více.

„3-hvězdičkový míček premium“- Někteří výrobci jako Stiga nebo Nittaku nyní také vyrábí něco, co se nazývá „3-hvězdičkový míček premium“. Ty mají být nejkvalitnější. Zda je to skutečně pravda, nebo jen další kousek marketingový trik je otevřená diskuse – nelze říci, jaký je mezi nimi rozdíl.

Nezačínejte s prémiovými či 3-hvězdičkovými míčky – jsou příliš drahé a není opravdu nestojí za to pro začátečníky. Stačí koupit nějaké 0 nebo 1 hvězdičkové míčky od renomovaných výrobců jako je Butterfly nebo Stiga a bude se vám hrát dobře. Také nebudete plakat, když náhodou na nějaký šlápnete!

09.08.2012