Fit Sports
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Jaké vybrat míčky?

- 1. Velikost – Ping-pongové míčky lze zakoupit v mnoha sportovních prodejnách, ačkoliv většina klubů je nakupuje přímo od výrobců. V současné době se používají míčky o průměru 40 mm, takže buďte opatrní, abyste nehráli se starými, 38mm míčky, které vám možná ještě někde doma leží! 


- 2. Materiál – Míče jsou většinou vyrobeny z celuloidu a jsou bílé nebo oranžové, pokud se používají v soutěžích. 


- 3. Označení – většina výrobců značkuje své míče podle 3-hvězdičkového systému.
- 0 a 1- hvězdičkové míčky jsou obvykle používány pro účely přípravy a rekreace, protože jsou levné a docela přijatelné pro tento typ hry. Jedná se o nejnižší kvalitu míčů, ale 0 star míčky od výrobců jako jsou Stiga, Double Happiness nebo Butterfly jsou v posledních letech opravdu překvapivě dobré.


  • ** 2** -hvězdičkové míčky mají být kvalitnější než 0 a 1 hvězdičkové míčky, ale stále nejsou považovány za dostačující pro velké příležitosti. Ve skutečnosti jsou tyto míčky málokdy vidět. Co si vzpomínám, nikdy jsem neviděl více než pár takových míčků.

  • 3-hvězdičkové míčky jsou standardní míče pro soutěže, a jsou nejvíce kvalitní. Občas dostanete ne úplně kulatý 3-hvězdičkový míč, ale je to vzácné. Má téměř vždy dobrou kruhovitost a rovnováhu. Jsou trochu dražší než 0 nebo 1 hvězdičkové míčky, ale i když se to nezdá, vydrží více. 

„3-hvězdičkový míček premium“- Někteří výrobci jako Stiga nebo Nittaku nyní také vyrábí něco, co se nazývá „3-hvězdičkový míček premium“. Ty mají být nejkvalitnější. Zda je to skutečně pravda, nebo jen další kousek marketingový trik je otevřená diskuse – nelze říci, jaký je mezi nimi rozdíl.

Nezačínejte s prémiovými či 3-hvězdičkovými míčky – jsou příliš drahé a není opravdu nestojí za to pro začátečníky. Stačí koupit nějaké 0 nebo 1 hvězdičkové míčky od renomovaných výrobců jako je Butterfly nebo Stiga a bude se vám hrát dobře. Také nebudete plakat, když náhodou na nějaký šlápnete!

13.04.2021 @ 21:41