Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Historie a současnost klubu

Pinec
Historie klubu

Historie stolně tenisového klubu FIT Sport Clubu Hradec není příliš dlouhá. První stolně tenisové kroky byly učiněny v roce 2006, kdy v místní základní škole vznikl kroužek stolního tenisu na popud ředitele ZŠ Hradec Karla Churavého, který čítal několik nadšenců. Postupně docházelo k transformaci z kroužku na klub, hráči začali postupně trénovat místo jednou týdně dvakrát a základní zlom nastal v sezóně 2010– 2011, kdy se FIT Sports Club Hradec oficiálním členem ČSTV (Českého svazu tělesné výchovy) a ČAST (České asociace stolního tenisu). V téže sezóně jsme se poprvé přihlásili do Opavské ligy Op2, kde jsme při premiérové účasti obsadili čtvrtou příčku. K úspěchům patří taktéž vítězství v mezinárodním zápase proti polskému týmu Baborow, bronzové medaile hráček Selveková-Cingelová z okresních přeborů, či vítězství Elišky Selvekové na Memoriálu Švarce v Opavě -Kateřinkách. Od roku 2010 organizuje FIT Sports Club o.s. prázdninovou Akademii stolního tenisu, která si již našla stabilní místo v kalendáři hráčů poslední srpnový týden. Kromě této akce stojí za zmínku stolně tenisový Vánoční turnaj O pohár města Hradce nad Moravicí. V prvním ročníku vyhrál Pavel Kuzník, ve druhém pak Zdeněk Vyležich.

2006–2009

Vznik a působení kroužku stolního tenisu při ZŠ Hradec; kroužek navštěvuje několik zájemců.

2010

Členská základna se rozrůstá. Vznikla prázdninová Akademie stolního tenisu, která si již našla stabilní místo v kalendáři hráčů poslední srpnový týden a stolně tenisový turnaj O pohár města Hradec nad Moravicí. K úspěchům patří vítězství v mezinárodním zápase s polským Baborowem.

2011

Postupně docházelo k transformaci z kroužku na klub, hráči začali postupně trénovat místo jednou týdně dvakrát a základní zlom nastal v roce 2011, kdy od ledna je FIT Sports Club Hradec oficiálním členem ČSTV (Českého svazu tělesné výchovy) a a ČAST (České asociace stolního tenisu). V téže sezóně jsme se poprvé přihlásili do Opavské ligy Op2, kde jsme při premiérové účasti obsadili čtvrtou příčku. K úspěchům patří taktéž bronzové medaile hráček Selveková-Cingelová z okresních přeborů, či vítězství Elišky Selvekové na Memoriálu Švarce v Opavě -Kateřinkách.

2012

Ve druhé účasti družstva žáků v OP lize jsme se celou dobu soutěže pohybovali na čele, ale bohužel dvě zaváhání v závěru nás posunulo na druhou příčku. I přesto je to historické umístění žáků, na které se pokusíme navázat. Historickým úspěchem byla žeň na okresních přeborech mladšího a staršího žactva; 1. místo – okresní přeborníci se staly čtyřhry dívek Stošková – Uvírová, Cingelová – Synková, 2. místo získala ve dvouhře st. žákyň L. Cingelová a 3. místo ve dvouhře ml. žákyň E. Selveková

13.04.2021 @ 22:09