Fit Sports
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Proč se naučit psát na klávesnici všemi deseti?

Psani2

Vážení rodiče,

v letošním roce jsme pro vaše děti a pro vás připravili zbrusu nový kroužek a kurz; psaní všemi deseti. Věříme, že tento krásný a velmi zajímavý kroužek si oblíbí mnohé děti i dospělí, které mají rády změnu a chtějí se něco nového dovědět. Kroužek či kurz je určen:
 

  • Psaní všemi deseti I. – dětem od 8 let

  • Psaní všemi deseti II. – dospělým od 18 let


Proč deseti

Počítače jsou všude. Každou minutu, kterou člověk věnuje do osvojení si psaní, je zúročeno mnohonásobně.

Plynulé ťukání na klávesnici je dobré nejen pro samotné psaní. Použije se i v počítačových hrách na rychlé ovládání jednotek (Starcraft, Warcraft, CS atd.), v různých programech (např. dokonce i v oknech Windows). Psaní všemi deseti má fantastický psychologický efekt na lidi kolem, zejména pak při nejrůznějších přijímacích řízeních.

Proč bez koukání

Lidé píší na počítači různě. Kdo se ale nedívá na klávesnici, šetří si oči a může text rovnou kontrolovat nebo koukat úplně jinam. Dosahuje se tak mnohem větší rychlosti. Při koukání na klávesnici totiž musí oči přeskakovat mezi dvěma kontexty – obrazovkou a klávesnicí. Právě součet malých časů nutných pro přizpůsobení očí spolu s obtížnější opravou chyb vede k mnohem pomalejšímu psaní a větší únavě při psaní čtyřmi prsty.

Proč psát rychle

Čas je prostě vzácný. Žádné psaní není tak rychlé jako psaní na počítači. Dá se to srovnat jedině s těsnopisem, který dávno ztratil význam, a s mluveným slovem.
Kromě rychlosti jde taky o výdrž. Lidé píšící čtyřmi se unaví po čtvrthodině.

30.09.2020 @ 01:39