Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Rady pro zlepšení hry

Trénovaní sám sebe – Tipy

Sleduj videa z tréninků a zápasů

Budeš potřebovat sám sledovat svou techniku. To znamená, že potřebuješ mít představu o tom, které techniky v různých úderech chceš dosáhnout a taky, kterou techniku provádíš. Videa z tréninků a zápasů ti mohou pomoci napodobit techniku profesionálů, ačkoli měj na paměti, že ne každá technika profesionála je vzor, kterého se držet.


Natáčej se

jestli si to můžeš dovolit, je video kamera rozhodně velká pomoc v monitorování vlastní techniky. Vzhledem k tomu, že můžeš vidět své údery detailně ve volném čase. Bez přepychu video kamery, budeš muset věnovat více pozornosti pocitům z úderů a výsledků, které vytváříš. Obyčejně lepší technika přinese lepší výsledky.


Tréninkový partner

Když trénuješ, udělej z většiny trénujících své partnery, obzvlášť když máš pravidelné tréninkové kolegy. Někdo kdo s tebou trénuje každý týden, bude mít docela dobrý vnitřní obrázek o tvoji normální technice a měl by být schopný si rychle všimnout když děláš něco jinak – ačkoli nemůže vždycky vědět co to je! Tréninkový partner může být zdroj nových nápadů, tréninkových cvičení a dalších tipů a taktik. Když dáte v tréninku oba hlavy dohromady může to pomoct oběma.


Ptej se

Když soutěžíš, zkus se ptát a sbírat informace od lepších hráčů, jak to jen jde, ale ne tak abys byl vlezlý. Můžeš vždycky dělat to do doporučuje Brad Gilbert a kup lepšímu hráči oběd a ten čas využij k tomu aby ti poradil. Nebo utrať pár dolarů a popros o hodinu u lepšího hráče, na oplátku za čestné posouzení tvé hry a jeho návrhy na zlepšení.

Neboj se ptát hráčů, na vyšší nebo i na nižší úrovni než ty. Každý hráč by mohl mít hodnotný pohled, který by to mohl pomoct ke zlepšení. Měj na paměti, že je ještě pořád na tobě rozhodnout se, které rady, jež si dostal, jsou pro tebe a tvoji hru vhodné – bez ohledu na to kdo je zdrojem.

Zapomeň na autorská práva

Když soutěžíš, sleduj hráče, kteří hrají podobným stylem jako ty a zhodnoť taktiku, kterou používají. Přemýšlej jaká je jejich taktika, proč funguje a jak by si mohl dělat něco obdobného. Také si všímej taktiky, kterou proti nim používají jejich soupeři. Neboť toto pak pravděpodobně mohou být taktiky lepších hráčů, které proti tobě použijí. Krást taktiku je prastarý způsob zlepšování vlastní hry, dokud si budeš pamatovat to, že aby si mohl některé taktiky použít, závisí na určité úrovni tvých schopností provedení.


Tvůj ping-pong může zlepšit i surfování po internetu

Zkus vytížit něco z neuvěřitelného zdroje – internetu. Na našem vlastním fóru o stolním tenise můžeš klást otázky členům fóra a dostat různorodé odpovědi celého množství různých perspektivit, zahrnující olympioniky, paralympioniky, řadu zkušených trenérů a hráčů.


Nezapomeň si zapisovat

Dělej si poznámky během cesty, tak aby ses nim později, když budeš potřebovat, mohl vrátit zpátky. Když zkoušíš dělat všechno sám, je jednoduché si je tu a tam prohlédnout, nebo když zapomeneš zásadní bod ve své technice nebo taktice. Mít věci sepsány tě ušetří od opětovného vypracovávání – místo toho si můžeš poznámky jen prohlédnout.

13.04.2021 @ 22:49