Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Pravidla pro florbalisty, kterými zcela jistě dosáhnete úspěchu

Zde je základní florbalové desatero pro střelbu úžasných gólů lahodících oku diváka aneb bez humoru to fakt nepůjde:

 • 1. Nenapodobujte! Jágr, Gretzky, Pelé, Maradona, pro Vás nikdy nebyli. Zapomeňte na ně. Kolik stojí námahy a energie někoho napodobovat, či se něco naučit. Neučte se prostě nic. Není to potřeba. Vytvořte si svůj vlastní svébytný styl. Nebude možná nejúčelnější a nejpohlednější, ale rozhodně budete originální a zároveň uspoříte spoustu času, které byste jinak strávili učením. O to více se věnujte hře.
 • 2. Nemyslete! Nikdy dopředu neuvažujte jakým způsobem provést útočnou akci, kudy běžet, jak vystřelit. Nikdy Vám to stejně nevyjde a tak se tím zbytečně nezatěžujte. Vaším úkolem je dotlačit míč do soupeřovy branky. Nic jiného nevymyslíte.
 • 3. Nezvedejte hlavu! Stále sledovat míč, to je váš cíl! Vykašlete se na to, dívat se, kde jsou vaši spoluhráči, či protihráči. Zapomeňte na ně. Vy máte míč a tak ho za každou cenu držte, nikomu a za žádných okolností ho nesmíte půjčit. Proto od něho nikdy neodvracejte oči a hlavu. Existuje jediná výjimka. Občas se musíte podívat běžíte-li opravdu k soupeřově brance. Dávat vlastní góly je totiž také umění.
 • 4. Nemiřte! – Jednu věc si zapamatujte, ale opravdu pořádně. Nikdy, ale opravdu nikdy při střelbě na branku nemiřte. Důvod je jasný. Je to opět naprosto zbytečné, neb se stejně nikdy netrefíte tam kam chcete a zmiňovaným tak pouze ztratíte čas. Brankář, či bek jsou vám za chvíli na dosah a šance na vsítění tak kvadraticky klesají. Mířením pak ztratíte jednu z nejdůležitějších výhod náhodného střelce. Brankář, v případě, že se budete snažit mířit může odhadnout, kam střela půjde a vy tak ztratíte cennou výhodu překvapení. A věřte mi pohled na bezbrannou a bezradnou tvář brankáře, který obdržel gól a ani vlastně neví jak, je ještě větším zadostiučiněním a uspokojením, než gól sám.
 • 5. Nehrajte pro tým a kličkujte! Nejkratší cesta bývá často cestou nejjednodušší a nejrychlejší. Snažte se to dodržovat. Na co hrát pro tým; vždyť nejlepší je, když všichni spoluhráči okolo vás pobíhají jak hladoví psi, což je brzy unaví a vy jim míček ne a nedáte. Hlavně jim sdělte, že je na nic nepotřebujete, že si hrajete hlavně pro sebe. Váš cíl dosahujte co nejpříměji. Věřte, že soupeři se dají lépe povalit než obejít. A když už leží, nemohou vás dále otravovat, To dá přeci rozum.
 • 6. Nikdy nenahrávejte! Neustále mějte na mysli: „Nahrávkou gól ještě nikdo nedal!“ Vemte si, kolik to dá práce vůbec se dostat před soupeřovu bránu, kolik ran, ústrků, sil a zkráceného dechu. A pak když máte jakous příležitost, ještě ji promarnit zbytečnou nahrávkou? Ani náhodou! Střílejte pořád i z těch nejnemožnějších pozic. Neuvěřitelným způsobem tak zvýšíte pravděpodobnost vsítění kouzelného gólu a o to jde především. Přezdívky obdržené od spoluhráčů jako je sólista, žrout, palič nebo osel povýšeně ignorujte. Až budete mít slávu a prachy přilezou i oni.
 • 7. Nedívejte, se kam střílíte! Jedna z klíčových podmínek úspěšné střelby. V okamžiku střelby zavřete oči a pořádně se do toho opřete. Neobávejte se, že minete. Úder do míče je už naprogramován ve vašem mozku. Zavřené oči vám umožní soustředění takřka nadlidské a použití síly tak strašné, že budete k nezastavení. Jediným problémem by snad mohlo být, kdyby Vám někdo míč v okamžiku střely vypíchl. Toho se však neobávejte. Zákony dynamiky dotyčnému neumožní, aby jeho čin zůstal nepotrestán. Místo míče se trefíte právě do něj. Věřte mi , že v zápase už nikomu míč nevypíchne… Odvážen houkající sanitkou bude mít úplně jiné starosti.
 • 8. Neuvažujte o technice! Zapomeňte na ni a perte to hlava nehlava! Znáte snad jiný styl při kterém dáte do míče tak neuvěřitelné množství energie, aniž byste měli vlastně tušení, kam míč poletí? Vidíte. Trefení míče touto technikou patří mezi naprosto nejefektivnější. Je možné, že brankář, diváci, či protihráči se budou zpočátku vaší technice ironicky smát. Po té co je touto technikou poprvé trefíte do hlavy či břicha jejich úsměv rychle pohasne. Trefíte-li pak bránu, což znamená při této technice cca 80 procentní pravděpodobnost gólu, přejde jejich v krvi mizící úsměv v nechápavý škleb.
 • 9. Oslavte to! Dáte-li gól, oběhněte minimálně dvakrát hřiště a přitom zpívejte árii z Verdiho. Nehleďte na precisnost ani čistotu vašeho zpěvu. Naopak! Všichni si musí zapamatovat, že jste gól dali právě vy.
 • 10. Zveličujte své zásluhy! Zapamatujte si: Pokud jste vstřelil gól, byl právě ten váš ten vítězný. Pokud jste prohráli, jen díky tomu, že vaši spoluhráči nedali více gólů. No, a pokud jste gól nedal, byl jste na hřišti stejně nepostradatelný.
 • Budete-li se řídit výše uvedenými pravidly, úspěch vás nemine. Pokud zůstanete neúspěšní, špatně jste to pochopili a je to jen vaše vina.
 • Apropó v posledním utkání jsem dával nádherný gól. Obešel jsme kouzelně všechny protihráče a obelstil i soupeřova gólmana . Jedině mou zásluhou jsme nakonec vyhráli 6:0 a o poločase soupeř vzdal…

24.01.2021 @ 22:15