Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Starosta města a úspěšný hokejista zahájili mezinárodní turnaj na Hradci

Velkou poctou již ve více než desetileté historii mezinárodního turnaje O pohár města byli poctěni malí florbalisté z Hradce o okolí. Turnaje, konaného každoročně v hotelu Belaria, navštívil starosta města Hradce nad Moravicí Josef Vícha společně se zástupci polského Kietrze a hokejistou v minulosti působícím v oddílu stolního tenisu a florbalu FIT Sports Clubu Tomášem Černým momentálně hájícího barvy nejznámějšího slovenského klubu HC Slovanu Bratislava působící v nejvyšší evropské soutěži KHL.
Po úvodním proslovu organizátorů se slova ujal hradecký starosta, který účastníkům popřál úspěšné zápasy v duchu fair play. Následovala autogramiáda Tomáše Černého, na kterou se všichni florbalisté těšili. Kromě deníčků si někteří nechali podepsat i míčky, hokejky a dokonce jeden z účastníků přinesl k podpisu pingpongovou pálku. Mnozí sportovci si kromě podpisu, odnesli i společnou fotografii s tímto hráčem Slovanu. Po tomto úvodu přišlo na řadu slavnostní vhazování, kterého se ujal společně Josef Vícha s Tomášem Černým a klání mohla začít. Hned v tom prvním nastoupili Rebelové z Hradce proti polskému týmu z Kietrze. Hradeckým vázla rozehrávka a dělali zbytečné chyby, díky nímž prohráli 1:4. V následujících bojích však se jim nepřiznívý začátek otočit a tak výsledkem byla stříbná medaile. Třetí skončil Mix tým složený z hráčů z Melče a Neplachovic. Nejlepší hráčem byl vyhlášen hradecký Jakub Hertel, z Melče Filip Kudla a za Polsko Jonathan Front a všichni také zaslouženě získali věcnou odměnu za svůj skvělý výkon.
V druhé kategorii elévové byl průběh tak vyrovnaný, že muselo rozhodnout až skóre jednotlivých zápasů. Největším trhákem byl zápas hradeckých Rebels proti týmu Základní církevní školy Hradec. Rebelové prohrávali 3:0, v posledním dějiství však v čele s Danielem Drozdem a Viktorem Švédou zaveleli k protiútoku a v závěru se konalo drama neboť srovnali na 3:3. Ke konci přidali ještě jednu branku, ale v době, když už se zdálo, že získají plný počet bodů, ZŠC v poslední minutě srovnala na 4:4. Rozhodnout tak měly nájezdy, které byly velkým napínavým dějstvím. Prvním úspěšným střelcem byl Daniel Drozd a pak nastupovali hráči po jednom, ale jelikož se soupeři nepodařilo na tento střelecký úspěch navázat, mohli hradečtí slavit vítězství. Nakonec ovšem díky skóre skončili na třetím místě. Vítězem se stal Melč, stříbrnou medaili pak získali florbalisté ZŠC Hradec. Nejlepším hráčem tohoto týmu se stal útočník Richard Žurek, za ZŠC gólman Antonín Mareš a za Hradec Viktor Švéda. Kartičku s podpisem získal za skvělý výkon Filip Rosmannit z Opavy. Za odměnu kromě pohárů, medailí a drobných cen byly děti společně s rodiči organizátory pozvány do wellness centra hotelu Belaria, čehož si náležitě po výbornému výkonu užily. Na závěr bychom rádi poděkovali za spolupráci MěÚ v Hradci nad Moravicí, v čele s panem starostou Josefem Víchou, vedení hotelu Belaria a také Tomáši Černému hráči HC Slovan Bratislava.

29.05.2020 @ 19:57